fbpx

Грузія. Класичний маршрут сходження на Тетнульд (4856м)

0
Ціна
Ціна:499 €
583
9 днів
Початок подорожі : 2.07, 30.07. 2021
м. Местія
м. Местія

Детально про сходження на Тетнульд

Гора Тетнульд – одна з найкрасивіших вершин Кавказу овіяна легендами. Серйозний маршрут, чудові панорами. Сходження на Тетнульд стає мрією для багатьох туристів і альпіністів, які відвідали Сванетію. За красою він може зрівнятися з прекрасною, але підступною і практично неприступною Ушбою. А ось маршрут по ПЗ ребру цілком під силу восходителю з попереднім досвідом. Це сходження буде цікаво як початківцям альпіністам, так і тим, хто не раз бував в горах.

Більше інформації

Тетнульд в перекладі з грузинського означає «Наречена», «біла гора» – священна гора для сванов, гордого і волелюбного народу, що проживає в цій частині Грузії.

Існує давня сванська легенда про кохання. Колись давно жила в цій місцевості красива дівчина і молодий і сильний юнак. Вони дуже полюбили один одного. Але, як тут іноді трапляється, вони виявилися родичами, хоч і не близькими, а шлюби між родичами заборонені! Батьки були проти їхніх стосунків і вже тим більше весілля. Коли вони зрозуміли, що не зможуть бути разом, то перетворилися в гори. Він – у могутню Ушбу, вона – в вічно білу, як наречена, Тетнульд …

Сходження на Тетнульд складніше, ніж на Казбек або Ельбрус. Наші інструктори проведуть тренувальне сходження на мальовничу скельну вершину Корульді біля підніжжя знаменитої Ушби. На спеціальних заняттях ви зможете відпрацювати техніку подолання скель, снігу і льоду, навчитеся користуватися спеціальним спорядженням. В дорозі у вас з’явиться прекрасна можливість насолодитися красою долин і гір Великого Кавказького хребта, побачити такі знамениті вершини, як Ушба, Шхара, Гестола і ін.

І, звичайно ж, Ви зможете зануритися в прекрасну Сванетію, побачити її древні вежі, покуштувати чудову кухню і познайомиться зі звичаями свановами – цього гостинного, але в той же час гордого і волелюбного народу, який ніколи і ніким не був підкорений. Так що, якщо ви готові випробувати себе в цьому цікавому і непростому турі, то сходження на Тетнульд – це ваш планБ.

Програма класичного сходження на Тетнульд досить інтенсивна і має категорію складності 2Б, альпіністам необхідно володіти базовими навичками альпіністської підготовки.

Для успішного сходження на Тетнульд вам необхідно отримати акліматизацію, тобто попередньо побувати на висоті 3500-4000 м. Ми рекомендуємо спочатку зробити одне з легших сходжень, наприклад, на Казбек (5033 м) або Лайлу (4008 м), а може пройти один з походів / трекінг. Ми можемо додати їх в програму вашої підготовки до сходження на Тетнульд.

У цьому турі ви зможете придбати технічний і висотний досвід, базові навички альпінізму. Вони однозначно знадобляться вам в наступних високогірних подорожах, наприклад, в трекінг і сходженнях в Непалі.

Наше сходження на Тетнульд починається в високогірному поселенні Местія, столиці Сванетії. Це унікальний віддалений регіон Грузії має безліч історичних і культурних пам’яток. Чого варті тільки знамениті сванські вежі і стародавні церкви, багатьом з яких кілька сотень і навіть тисяча років! Ми обов’язково сфотографуємо і відвідаємо їх.

Регіон Сванетія – батьківщина багатьох знаменитих альпіністів, у всьому світі відомий Михайло Хергіані, якому англійська королева присвоїла титул «Тигр скель». Ми зможемо відвідати його будинок-музей, поговорити з його сестрою, також колишньою альпіністською.

При наявності часу і бажання нашу подорож можно доповнити цікавими екскурсіями в околицях Местії. Серед туристів усього світу дуже популярна поїздка в село Ушгулі, яке розташоване на висоті 2100-2200 м над рівнем моря і вважається самим високогірним постійним населенням в Європі (після села Куруш, 2560 м в Дагестані).

Ми рекомендуємо не обмежуватися тільки сходженням, а обов’язково провести більше часу в Грузії. Ми пропонуємо вам чудові екскурсії по країні або окремих районах (Кахетії, Боржомі), відпочинок на морі та багато іншого. А також підберемо вам і проживання, і транспорт і … Насолоджуйтесь справжньою гостинністю!

Яскраві моменти сходження на Тетнульд

Унікальні особливості сходження, які ви запам'ятаєте надовго
фото _ Сванские башни с планБ

1000-літні сванські вежі

Восхождение на Тетнульд с планБ

Тетнульд – серйозна гора

фото _ на вершине горы Тетнульд. Восхождение на Тетнульд с планБ

Команда вирішує все

тур в Грузию с планомБ

Грузинська гостинність

Фото маршруту на Тетнульд

Сходження на Тетнульд. План по днях:

День 1Зустріч учасників в Местії

Зустріч в Местії, розміщення в гестхаус, грузинська кухня, прогулянка по селищу, нарзани, сванські вежі. При бажанні – музей Сванетії, музей легендарного альпініста Михайла Хергіані. Вечір знайомств.

День 2Підготовка до сходження

Полуднівка, підготовка до сходження, переїзд на повноприводному авто і перехід на ночівлі 3100 м (camp 1) Набір 400м, стежка, 3-4 години. Ночівля на зеленці біля струмка.

День 3Перевал "гніздо Амарант"

Перехід на перевал «гніздо Амарант» (3400 м). Велика осип, сніговий схил. Ночівля в наметах.

День 4Підйом на ночівлі 3700 м (camp 2)

Підйом по зруйнованим скелях і крутий морені, набір 350м, нічліг в палатках на майданчиках для сну

День 5Підйом на «Плече» 4300 м (camp 3)

Рух по закритому льодовику, зв’язки. Відпочинок перед штурмом, ночівля в наметах на снігу. Ми будуємо вітрові стінки (і для акліматизації корисно, та й вітер буває)

День 6Сходження на вершину Тетнульд

Виходити можна зі світанком. Спочатку у зв’язках і кішках одночасно по осипних скелях, місцями з льодом, потім по сніжно-льодових гребенях. У серпні льоду більше. Не соромтеся буритися. Час підйому і спуску від стоянок на 4300м 5-10часов в залежності від групи і стану маршруту. Після відпочинку, якщо дозволяє час, спуск на ночівлі 3700 м (camp 2)

День 7Спуск в місцях

Спуск на ночівлі 3700 м (camp 2), далі до ґрунтової дороги, переїзд у Местію на джипі. Ночівля в гостьовому будинку.

День 8Запасний день

Запасний день на випадок негоди.

День 9Від'їзд

Від’їзд з Местії

Карта маршруту сходження на Тетнульд

Сходження на Тетнульд, вершину в Сванетії - ціна питання

Ми пропонуємо два сервіс – пакета Standart (499 євро) і VIP (729 євро) для восходителей. Якщо ви досвідчений мандрівник зі своїм спорядженням, який із задоволенням несе рюкзак з усіма речами, готовий до труднощів переїздів і підходів, то вам підійде програма Standart. Якщо ваше завдання зійти з меншими зусиллями – то ми рекомендуємо програму VIP. У неї додатково будуть включені ночівлі в гостьових будинках Местії з харчуванням, прокат особистого спеціального спорядження (льодоруб, кішок, каски, страхувальної системи), харчування на сходженні, переїзди всередині маршруту, і тд.

В ціну сходження на Тетнульд входить:

 • гід (в групі тільки 3 учасники для максимальної безпеки сходження), Standart / VIP
 • похідне харчування під час сходження (гарячий сніданок і вечеря, перекус в обід), VIP
 • оренда громадського спорядження (намети, мотузки, льодобури, аптечки, кухонного і навігаційного обладнання), Standart / VIP
 • прокат особистого спеціального спорядження (льодоруб, кішки, каска, система, карабіни, вуса), VIP
 • переїзди всередині маршруту (VIP)
 • харчування та проживання в Местії, 2 ночі (VIP)
 • страховка (Standart / VIP)
 • потрібний презент від компанії (Standart / VIP)
 • наші гарантії (Standart / VIP)
 • сертифікат про сходження (Standart / VIP)

У вартість сходження на Тетнульд не входить:

 • вартість проїзду від вашого населеного пункту до пункту початку програми (Местія) і назад. Летіти можна в Тбілісі, Кутаїсі, Батумі. Від аеропортів маршруткою до Местії (Standart / VIP)
 • віза (громадянам України та РФ не потрібна), Standart / VIP

Важлива інформація для альпіністів:

УМОВИ УЧАСТІ
ОСОБЛИВОСТІ ПОДОРОЖІ
Як дістатися до ТОЧКИ старту, ПОС. Місце
 • сходження доступно тільки для учасників з досвідом Казбека, Лайли, Монблану і ін
 • передоплата для бронювання місця в турі 300 євро і скани / копії квитків. Сума, що залишилася вноситься за 10 днів до початку подорожі. У разі відмови від подорожі більш ніж за 1 місяць повертається 50% передоплати, менше 1 місяця – передоплата не повертається
 • ціна туру для одного вказана для групи з 3-х учасників, при замовленні туру для меншої групи ціна обговорюється індивідуально
 • для груп з 3-x осіб. можливі індивідуальні дати, графік руху і адаптований під групу маршрут
 • особливі умови участі в турі – відсутність хвороб несумісних з активним туризмом
 • необхідна адекватність і хороша фізична форма
 • групу супроводжують професійні гіди команди активних подорожей планБ, використовується тільки висококласне сертифіковане спорядження і найсучасніше навігаційне обладнання. Все це гарантує максимально можливий рівень Вашої безпеки і комфорту.
 • майже завжди можна змінити рівень вашого комфорту в турі. Нас може супроводжувати професійний лікар, кухар, фотограф, можливі ночівлі класом вище,
 • організатори залишають за собою право коригувати / змінювати програму залежно від обставин пов’язаних з погодою, підготовкою, бажаннями групи та ін., остаточне рішення приймає гід,
 • у нас індивідуальний підхід, при бажанні групи можемо відкоригувати програму туру,
 • консультуємо наші групи з усіх питань подорожей по країні,
 • вирушаючи вперше в подорож обраного вами формату, постарайтеся ретельно ознайомиться з усією інформацією по туру, щоб ваші очікування від подорожі і сама подорож максимально співпали. Не соромтеся задавати будь-які, нехай навіть смішні питання, ми з задоволенням відповімо, підкажемо, допоможемо,
 • ваші фотографії і відео, зроблені в наших турах, опубліковані або передані організаторам іншим способом, можуть бути використані для створення фотоальбому, фільму, для реклами туру про подорожу,
 • будемо вдячні за ваші відгуки та побажання, ми завжди хочемо зробити наші тури краще,
 • замовивши тур, відправивши заявку, – ви зробили перший крок для участі в турі. Вся необхідна вам інформація буде надсилатися на ваш e-mail і основний контакт буде відбуватися поштою
 • подорожуючи з нами ви заздалегідь погоджуєтеся з усіма умовами в описі туру. Обов’язково ознайомтеся з усією корисною інформацією. І враження перевищать будь-які ваші очікування
 • рішення гіда на маршруті є остаточними і обговоренню не підлягають

Варто бути готовим:

 • до 5-6 днів життя в умовах обмеженого комфорту і плавної акліматизації (багато ночівель на шляху до вершини)
 • подорож проводиться в форматі експедиції, учасники туру самі організовують свій побут під керівництвом гіда. Громадське спорядження, продукти та чергування (при ночівлі в польових умовах) рівномірно розподіляються серед учасників сходження. Учасники самостійно встановлюють, збирають намети і готують їжу
 • до перенесення рюкзака вагою 20+ кг
 • температура повітря на висоті понад 3000 м може опускатися вночі до -5 – 0 ° C

Ми зустрічаємося в сел. Местія (Грузія). Можна прилетіти в будь-який з аеропортів в країні – Тбілісі, Кутаїсі, Батумі. У Тбілісі можна приїхати на машрутці з Владикавказа (РФ) і припливти в Батумі на паромі. З усіх зазначених міст ходять маршрутки. З Тбілісі 8-9-10 годин їзди, з Кутаїсі близько 5-ти, з Батумі 5-6 годин. Ціна проїзду 10-15 дол.

Бонуси які вас приємно здивують

Консультації по маршруту і підготовці до подорожі

Допоможемо придбати квитки

Оплата частинами

Сертифікат

Фотоальбом про подорож

3% бонус на наступну подорож

Схожі сходження

Якщо ви ще не впевнені у своєму рішенні – натисніть тут і отримаєте чітку консультацію про подорож.

Вас можуть зацікавити сходження в Грузії. На Казбек, на Лайлу, на Бурджулу, на Ушбу. Ми знаємо ці гори багато років. Велкам!