fbpx

Сходження на Лайлу (4008м). Грузія. Сванетія

0
Ціна
Ціна:349€
17.07.2022
Room 1 :
Room 1 :
* Please select all required fields to proceed to the next step.
634
7 днів
Початок подорожі : 28.06, 19.07, 9.08
м. Местіа
м. Местіа

Сходження на Лайлу і трохи про Грузію і Сванетії

Лайла. Мелодійна назва цієї гори перекладається з сванської мови як “Палаюча” і вже одним цим притягує. Гора ця дійсно дуже приваблива, особливо в ранніх променях сонця, що сходить і на заході дня. Сходження на Лайлу пройде по мальовничих куточках Сванетії з великою кількістю пам’яток. Як завжди все почнеться зі знайомства з країною.

З Лайли видно кавказької гори протягом 100 км від Далара до Безенгі. Жодна інша гора не дасть такого огляду, адже ми побачимо Головний Кавказький хребет як би з боку. Лайла поки не відноситься до класу “розкручених” та “захоженних” вершин. Тому ми не зустрінемо там натовпу альпіністів , і треба поспішити скористатися такою можливістю.

Більше інформації

Складність сходження на Лайлу по маршруту 2А з півночі – як на Казбек.. Зустріч групи відбувається в сел. Местія, в Сванетії. Сюди ходять маршрутки з Тбілісі, Батумі, Зугдіді. І якщо вам пощастить, то ви зможете прилетіти в місцях на маленькому літаку з Тбілісі, види які відкриваються з вікна вас приємно вразять.

Ми ходимо на Лайлу з 2011 року. Успішність сходження багато в чому залежить від вашої мотивації і підготовки. Свої корективи може внести погода.
92% учасників досягла вершини

Залишивши заявку або зв’язавшись з організаторами поштою або мессенджером ви отримаєте максимально детальну консультацію по підготовці і проведенню сходження.
Ми рекомендуємо не обмежуватися тільки сходженням, а обов’язково провести більше часу в Грузії. Запропонуємо вам чудові екскурсії по країні або окремих регіонах (Кахетії, Боржомі тощо), відпочинок на морі та багато іншого. Ми підберемо для вас і проживання, і транспорт, і …. Не поспішайте їхати! Наслаждайдесь!

Грузини люблять свою батьківщину, ласкаво називають її Сакартвело. До Грузії, «країну картвелов» легко закохатися, адже вона для тих, хто відкритий палкій, щирій гостинності, красивим горам, теплого моря, субтропіків Батумі, проспекту Шота Руставелі і багатьом дрібним і великим приємностями цієї країни. Тут є все. Любителям старовини – старина, церкви і монастирі 12 століття зустрічаються повсюдно.
Любителям вина – славне кахетинське, моря – тепла Аджарія, гір – головний кавказький хребет, вершини якого перевищують 5000 м. Радушне населення, розвинена транспортна мережа, мобільний зв’язок дозволяє будувати цікаві і спортивні маршрути в центрі грузинського альпінізму, в Сванетії. У Местії – столиці Сванетії, кожен третій – Хергіані, і тут розташований музей великого скелелаза Михайла Хергіані. Багаторазовий чемпіон Грузії зі скелелазіння Звіад Хергіані із задоволенням розповість нам про Сванетії і Сван, про історію підкорення гір, ми зможемо полазити по старовинним Сванські вежі, спробувати справжнє хачапурі, покуштувати Кіндзмараулі і Хванчкару і, при бажанні, поплавати в теплому Чорному морі.
Ласкаво просимо в Грузію, самобутню і екзотичну. А будь-який грузин Вам скаже: «Красу Грузії неможливо описати! Про неї можна тільки заспівати ».

Фішки сходження на Лайлу, 4008

Унікальні особливості сходження, які ви запам'ятаєте надовго
фото _ Сванские башни с планБ

1000 – літні сванські вежі

фото _ восхождение на Лайлу с planb.ua

Гірські краєвиди мрії

фото - Восхождение на Лайлу с планомБ

вершина Лайла, 4008м, головна вершина Сванетського хребта

тур в Грузию с планомБ

Грузинська гостинність

Фото сходження на Лайлу в Сванетії

Програма сходження на Лайлу по днях:

День 1Зустріч учасників в Местії, столиці Сванетії

Зустріч в селищі, поселення в гостьовому будинку (кемпінгу), прогулянка, види гір з дахів сванських веж, мінеральні джерела, музей Сванетії, грузинська кухня

День 2Початок сходження, під'їзди і підходи

Переїзд в село Цхумарі, оренда коней, підйом по крутій старій грунтовці, набір 950м, 3-4 години, нічліг у коша, намети

День 3Перевал 3100

Продовжуємо набір висоти. Стежка виводить на пров. Чіжді, 3100. Фінальна точка зі зв’язком. Добре видно ГКХ, Ушба, Ельбрус. Спуск в базовий табір. 4-5 годин. Ночівля в наметах

День 4Акліматизація

Підйом по пологому гребеню на схили Лайли. Сніжно-льодові заняття. Підготовка до сходження. Ночівля в базовому таборі

День 5Сходження на Лайлу

Ранній вихід. Підйом трав’янистих і осипних гребенях. Через 2-3 години одягаємо кішки і стаємо в зв’язки. Виходимо на твердий фірн. Підйом на плато. Траверс з набором на осипний гребінь Лайли. Далі без кішок до вершини. Тур. Набір 1150м. Фото. Спуск по шляху підйому. Ночівля в базовому таборі

День 6Спуск в Местію

Можна вставати не рано. Пакуємо рюкзаки і не кваплячись піднімаємося на перевал. З’являється зв’язок. СМС-ки і дзвінки. Буває вітер. За відомою стежкою і дорогою спуск в Цхумарі. На все про все 5-6 годин повільно. У селі перше пиво. Далі повернення в місця. Можна в цей день поїхати в Зугдіді і далі в Батумі. Але ми радимо не поспішати. Посидіти на головній площі в компанії восходителів, розповісти свої і прослухати чужі байки. Ночівля в гостьовому будинку (кемпінгу)

День 7Запасний день

Запасний день на погоду, прогулянки, мінералку, акапельно

Мапа маршруту сходження на Лайлу

Сходження на Лайлу – ціна питання. Ми пропонуємо два сервіс-пакета Standart і VIP. Якщо ви досвідчений мандрівник зі своїм спорядженням, який із задоволенням несе рюкзак з усіма речами, готовий до труднощів переїздів і підходів, то вам підійде програма Standart. Якщо ваше завдання зійти з меншими зусиллями – то ми рекомендуємо програму VIP. У неї додатково будуть включені ночівлі в гостьових будинках Местії, перевезення рюкзаків на конях в базовий табір і прокат особистого спеціального спорядження (льодоруба, кішок, каски, страхувальної системи).

В ціну туру сходження на Лайлу включено:

 • послуги гіда (гідів) (Standart / VIP)
 • 2 ночівлі в Местії, гостьовий будинок, харчування - сніданок + вечеря (VIP)
 • переїзд (Местія-Цхумарі-Местія) (Standart / VIP)
 • оренда експедиційного спорядження (намети, мотузок, кухні, аптечки, навігатора) (Standart / VIP)
 • оренда особистого спеціального спорядження (льодоруба, каски, кішок, системи з вусами і карабінами) (VIP)
 • оренда коней для перевезення ваших рюкзаків до базового табору (VIP)
 • похідне харчування на сходженні (Standart / VIP)
 • наші гарантії (Standart / VIP)
 • страховка (Standart / VIP)
 • докладні консультації, допомогу в підготовці до сходження, придбання квитків .... Телефонуйте! (Standart / VIP)

В ціну туру сходження на Лайлу не включено:

 • проїзд в селище Местія (Грузія) і назад
 • харчування в Местії (Standart), обіди (VIP)
 • віза (громадянам України, громадянам РФ - віза не потрібна)

Важлива інформація для альпіністів на Лайлу

УМОВИ УЧАСТІ
ОСОБЛИВОСТІ ПОДОРОЖІя
СПОРЯДЖЕННЯ ДЛЯ СХОДЖЕННЯ
Як дістатися до МІСЦЯ ЗУСТРІЧІ
 • при бронюванні місця в турі – передоплата 200 € і скани / копії квитків

 • ціна туру вказана для одного з групи в 4 учасників, при замовленні туру для меншої групи, вартість обговорюється індивідуально

 • для груп від 4 чол. можливі індивідуальні дати, графік руху, сервіс і адаптований під групу маршрут

 • особливі умови участі в турі – відсутність хвороб несумісних з активним туризмом

 • подорожуючи з нами, обов’язково ознайомтеся з корисною інформацією

 • учасники самі організовують свій побут

 • суспільне спорядження, продукти та чергування (при ночівлі в польових умовах) рівномірно розподіляються серед учасників подорожі

 • учасники самостійно встановлюють, збирають намети, готують їжу, переносять рюкзака вагою близько 20 кг (при бажанні рюкзаки їдуть на конях до базового табору за додаткову плату)

 • температура повітря на висоті понад 3000 м може опускатися вночі до -5-0 ° C

 • 3-4 днях життя в умовах обмеженого комфорту

Ми зустрічаємося в сел. Местія (Грузія). Можна прилетіти в будь-який з аеропортів в країні – Тбілісі, Кутаїсі, Батумі. У Тбілісі можна приїхати на машрутці з Владикавказа (РФ) і припливти в Батумі на поромі. З усіх зазначених міст ходять маршрутки в місцях. З Тбілісі 8-9-10 годин їзди, з Кутаїсі близько 5-ти, з Батумі 5-6 годин. Ціна проїзду 10-15 дол.

Бонуси які вас приємно здивують

Консультації по маршруту і підготовці до подорожі

Допомога в покупці квитків

Оплата частинами

Сертифікат

Фотоальбом про подорож

3% бонус на наступну подорож

Схожі сходження

Якщо ви ще не впевнені у своєму рішенні – натисніть тут і отримаєте чітку консультацію про подорож.

Вас можуть зацікавіти сходження в Грузії. На Казбек, на Тетнульд, на Бурджулу, на Ушбу. Ми знаємо ці гори багато років. Велкам!